Documents

5ICEES_Detailed_Programme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TUESDAY

Poster Session

Hall A (Seismic Assessment) Chairman Yalın Arıcı (METU)

Hall A (Structural Health Monitoring #1) Chairman Ozan Cem Celik (METU)

Hall B (Site Effects Microzonation #1) Chairman Esref Yalcinkaya (Istanbul Uni)

Hall B (Site Effects Microzonation #2) Chairman Sreeram-Reddy Kotha (Postdam GFZ)

Hall D (Seismic Design Codes #1) Chairman Fuat Aras (Medeniyet Uni)

Hall D (Seismic Design Codes #2) Chairman Mehmet Cemal Genes (Eastern Mediterranean Uni)

Hall F (Seismic Safety of Dams) Chairman Burcu Guldur Erkal (Hacettepe Uni)

WEDNESDAY

Poster Session

Hall A (Seismic Analysis #1) Chairman Ozkan Kale (TED University)

Hall A (Seismic Hazard #1) Chairman Gulum Tanircan (KOERI)

Hall A (Seismic Performance #1) Chairman Ayhan Irfanoglu (Purdue Uni)

Hall A (Structural Health Monitoring #2) Chairman Ahmet Yakut (METU)

Hall B (Seismology #3) Chairman Ahu Komec Mutlu (Gebze Tech Uni)

Hall B (Ground Motions) Chairman Tolga Bekler (Canakkale Onsekiz Mart Uni)

Hall B (Seismic Networks) Chairman Ethem Gorgun (Istanbul Uni)

Hall B (Seismology #2) Chairman Elcin Gok (Dokuz Eylul Uni)

Hall D (DID Seismic Isolation #1) Chairmen Cuneyt Tuzun (CT Consulting Engineers), ME Ozcanli (EMKE)

Hall D (DID Seismic Isolation #2) Chairmen Cuneyt Tuzun (CT Consulting Engineers), O Ulker (Ulker Engineering)

Hall F (Geotechnical Earthquake Engineering) Chairman Sami Arsoy (Kocaeli Uni)

Hall F (Seismic Analysis #2) Chairman Baris Erkus (ITU)

Hall F (Seismology #1) Chairman Yesim Biro (Gebze Tech Uni)

Hall G (Disaster Management) Chairman Nuray Karancı (METU)

Hall G (Earthquake Risk Mitigation) Chairman Meltem Senol Balaban (METU)

 

THURSDAY

Hall A (Bridge Fragility) Chairman Tuba Eroglu Azak (Akdeniz Uni)

Hall A (Building Fragility) Chairman Bekir Ozer Ay (METU)

Hall A (Seismic Hazard #2) Chairman Muammer Tun (Eskisehir Tech Uni)

Hall B (Seismic Retrofit #1) Chairman Abdullah Dilsiz (Yildirim Beyazit Uni)

Hall B (Seismic Retrofit #2) Chairman Ali Sarı (ITU)

Hall B (Seismic Retrofit #3) Chairman Emre Akin (Adnan Menderes Uni)

Hall D (Seismic Isolation #3) Chairman Firat Soner Alici (Baskent Uni)

Hall D (Seismic Isolation #4) Chairman Ozgur Avsar (Eskisehir Tech Uni)

Hall D (Seismology #4) Chairman Candan Gökçeoğlu (Hacettepe Uni)

Hall F (Seismic Analysis #3) Chairman Mehmet Inel (Pamukkale Uni)

Hall F (Seismic Performance #2) Chairman Vesile Hatun Akansel (Mugla Sitki Kocman Uni)

Hall F (Seismic Performance #3) Chairman Cemalettin Donmez (IYTE)

 

 

PHOTO GALLERY